Rahvusvahelise Lühifilmide Festival Sleepwalkers kuulutas välja 2016. aasta võitjad. Festivalil linastus 190 filmi rohkem kui 44st riigist.

 

Written/Unwritten / Kirjutatud/Kirjutamata / Rež. Adrian Silisteanu

Rahvusvaheline võistlusprogramm / Grand Prix

“Veenev, taibukas ja nüansirikas portree inimestevahelistest, sotsiaalsetest ja kultuurilistest konfliktidest, mida täiendavad suurpärane näitlejatöö, montaaž, operaatoritöö ja dialoogid. Täis pinget algusest lõpuni.”

#selfie / Rež. David M. Lorenz

Läänemere võistlusprogramm

“Formaadi osas loov ja leidlik, see film on mõjus, ajatu ja ajakohane oma moodsa ühiskonna portrees ja kommentaaris. Töötab hästi ka soolise vägivalla vastases kampaanias. Kõik, mis sädeleb, ei ole kuld…”

Bringing in the wood / Puudetegu / Rež. Simon Spitzer

Tudengifilmide võistlusprogramm

“Lihtne lugu, mis on jutustatud tagasihoidlikul ja tundlikul viisil väikestes detailides, mis on täis emotsiooni. Me hindame noore filmitegija julgust selliseid otsuseid vastu võtta.”

The Man From Samaria / Samaaria mees / Rež. Maria Aua

Rahvuslik võistlusprogramm

“See film kutsub vaataja külla meestele, kes on läbi elanud raskeid asju. Film püüab kinni nende humoorikad ja soojad hetked igapäevasest elust. Jälgiv operaatoritöö, suurepärane muusikakasutus ja tõenäoliselt parim teoga stseen dokumentaalfilmis – see on film, mis paneb end ümbritsevatest inimestest aru saama. See on julge film julgetest meestest. Tõelielt meeldejääv filmielamus.”

Läänemere võistlusprogramm

Cold Shivers / Külmavärinad / Rež.  Marius Myrmel

“Suurepärase lavastuse, veenva näitleja- ja efektse operaatoritööga film, mis lõi klaustrofoobilise portree tabuteemast. See film tõestab, et mõnikord võib ka kõige väiksem produktsioon jätta maha suurima märgi.”