ÖÖKINO

PANORAAM

 

Postseksuaalsuse ajastu ei paku tõelistele seiklejatele just palju võimalusi. Kui aga veedaks ühe öö kinos? PÖFF Shorts kutsub sind avastama midagi tundmatut, veidrat, häirivat ja humoorikat. Lõbutse omasugustega, soojenda oma sisemust oivalise kohviga ja lase ööl end kaasa haarata. Lihtsalt naudi, kaitsevahendeid pole tarvis.

22.00
23 Nov

ETK
terve öö

Vitamiin

On hilisõhtu. Maailm on pime. Sinu silmad on rasked. Mida teha? Sa vajad üht laksu. Vitamiinilaksu, muidugi. Erguta end totakate ja hämmastavate lühifilmidega, mis kõrvetavad su närvilõpmeid ja kõditavad huumorisoont. Kui sul väga veab, teevad need filmid mõlemat korraga. Mehhiklastel trampivad Trumpi robotid või siis gängsterid, kes ei saa sõnagi suust –  need ei lase sul öö läbi magada.

Kesköö hullus

Lähenedes põrguvallale, hakkavad need lühifilmid tasapisi reaalsusest irduma ning avavad meile oma tumedama poole. Tehes kummarduse horror-filmi žanrile, vallandavad need teosed vaatajas morbiidseid ihasid, mis jäävad sind saatma veel koduteelgi.

Sürreaalsus

Salvador Dali on öelnud: “Mind eristab hullumeelsest vaid üks asi. Ma ei ole hull.” Selle programmi filmid jalutavad õhkõrnal köiel, mis lahutab hullumeelsust normaalsusest. Vaataja võib reisida läbi ruumide, mille on loonud meie aja kõige tavatumad animaatorid – inimesed, kelle ekstsentrilised kujutluspildid tõestavad meile, et tavapärane lugude jutustamine ei ole alati vajalik. Seda veidrat maailma on parim kogeda just hilisöisel ajal.

HÕFF@Shorts

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival on taas PÖFFil, tuues vaatajani tänavuse festivali parimad lühifilmid. Iga aprill on Haapsalu täis hirmutavaid, šokeerivaid ja erutavaid lugusid, mis ühendavad žanrifänne nii Eestist kui kaugemaltki.HÕFF on European Federation of Fantastic Film Festivals liige. Organisatsiooni eesmärk on toetada Euroopa päritolu žanrifilmi ning igal aastal annab see välja Méliès d’Or auhinda nii täispika- kui lühifilmi kategoorias.