ARTIST TALK: MIKA LIETZEN
KOLMAPÄEV, 22 NOVEMBER KELL 15:00
BALTI FILMI, MEEDIA, KUNSTIDE JA KOMMUNIKATSIOONI INSTITUUT (NARVA MNT 27 SISEHOOV)

 

Novembris võõrustab Eesti Koomiksiselts Tallinnas järjekordset koomiksiresidenti: seekordne külaline on soomlane Mika Lietzén (s. 1974), Turu linnast pärit koomiksikunstnik ja illustraator.

Lietzéni peetakse Soome andekaimaks ligne claire-stiilis töötavaks koomiksijoonistajaks ning tema raamatud on kodumaal pälvinud palju tunnustust.

Lietzéni lemmikteemad on argielu ja tavalised inimesed. Tema seni menukaim raamat, nostalgilises võtmes “1986” (2014) räägib varateismelisest hevimuusika ja õudusjuttude fännist, kes asub jahtima tõde kooliõuel nähtud kummituse kohta, kuid avastab midagi palju hirmsamat ja kurvemat kui kummitused. Tallinnas plaanib Mika Lietzén töötada oma järgmise, lühilugudest koosneva raamatu kallal.

Huvilised saavad koomiksiresidendiga lähemalt tutvuda 22. novembril kell 15.00 BFM-is PÖFF Shortsi festivali raames toimuval kunstnikuvestlusel. Sellele järgneb samal õhtul kell 18.00 Telliskivis Erinevate Tubade Klubis tuntud Soome nüüdiskoomiksirühmituse Kutikuti näituse “Tempora mutantur” avamine, kus on teiste seas väljas ka Lietzéni tööd.

2011. aastal rajatud Põhja-Euroopa koomiksiorganisatsioonide ühing CUNE on korraldanud rahvusvahelist koomiksiresidentuuri programmi alates 2013. aastast, pakkudes eeskätt osalejariikidest pärit kunstnikele võimalust peatuda ja töötada erinevates sihtkohtades. Tallinn ja Eesti Koomiksiselts on programmi raames võõrustanud juba kuut koomiksiresidenti, viimati mullu septembris Taani kunstnikku Christian Skovgaardi.

Koomiksiresidentuuri korraldamist Tallinnas toetavad Kultuurkapital ja Kulturkontakt Nord.